9 Ağustos 2015 Pazar

son otobüs


hayal edilen -->

Genç adam otobüstedir.. Otobüs kalabalıktır.. Yeni binen insanlar tutunacak yer bulmakta zorlanır.. Şoför, tanrıya inanır gibi inanır, arkalarda boş yer olduğuna ve sürekli uyarır "ilerleyelim lütfen".. Hemen sonra genç adam, genç kadın ile göz göze gelir.. Genç kadın tutunacak yer bulamamıştır, her an düşme tehlikesi ve daha kötüsü olan yanındaki çirkin adama temas etme durumu söz konusudur..

Genç adam birkaç saniye içinde mevzuya uyanır.. Genç kadına uzanır "gel" der "lütfen yanlış anlama fakat düşeceksin şimdi, kolumdan tutunabilirsin".. Genç kadın etkilenir, der ki "ne kadar da centilmen bir erkek" ve teşekkür eder..

Genç adam ineceği durağa geldiğinde "yarın aynı saatte aynı yerde" der ve iner.. Genç kadın "tanrım" der "ne kadar da romantik bir erkek"..

Genç kadın yatağına yattığında gözünün önüne o adam gelir, gülümser, yastığına sarılır ve uyur.. Aşık olmuştur..

Genç adam, yatağına yattığında gözünün önüne o kadın gelir, gülümser, tavana bakar ve uyur.. Aşık olmuştur..

gerçekte olan -->

Giriş aynı....

Genç adam birkaç saniye sonra mevzuya uyanır.. Genç kadına doğru bir adım atar, fakat bu delicesine kalabalık otobüste, onca insanın önünde rezil olmaktan korkar.. Konuşmaya cesaret edemez..

Genç kadın, kulaklığını takar, müzik açar, hemen ardından watsapp.. Kız arkadaşlarına isyan eder, otobüsün kalabalığından, otobüsteki adamların çirkinliğinden bahseder.. Sonra bizim az çirkin genç adamı abartarak, "çok yakışıklı bir çocuk otobüse bindiğimden beri beni kesiyor" diye anlatır..

Genç kadın, arada bir nerede olduğumuza bakmak için kafasını telefondan kaldırdığında, genç adamla göz göze gelir, "üff slk şey" der fısıltıyla.. Telefona geri döner, facebook, instagram.. bakar ha bakar..

Genç adam ineceği durağa geldiğinde, düğmeye bastığı halde kapı açılmaz, bağırır "orta kapıııı".. Genç kadın adama bakar "üff gerizekalı" der..

Genç kadın yatağına yattığında telefon hâlâ elindedir, bugün attığı selfieler her zamankinden daha çok beğenilmiştir.. gülümser.. Kendine biraz daha aşık olur..

Genç adam yatağına yattığında, gözünün önüne o kadın gelir.. Tavana bakar, acaba başka şartlarda yeniden karşılaşır mıyız diye düşünür ve uyur..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

eyyy yabancı.. geldiysen bir şey söyle..
en azından parmağın bir harfe basılı kalsın ki "oooooOO filanca da buradaymış" diyebilelim..